orada gelin diyorlar bakalım adamlar işte biraz fazla fotoğrafları adamlardan biri almış Ondan sonra olduysa boşta bırakıyoruz lan Ne yapıyorsunuz siz böyle bizim şeyimizi peşinde izden bağlantılı şey değil onlar falan filan diye fakat daha sonra şey çıkmış ortaya Amerikalıların iddiası bul yazışmalar ortaya çıkmış bunun işedin edildiği söyleniyor İddaa bu yani ne kadar çok bilgi toplarsan Turabi çalışanları dünya çapında firmalardan ne kadar bize bilgi verirseniz o kadar bir şeyler para mı veriyor karşılığı ne yapıyor Bunun yazışmalarını Bulduklu Amerika tarafı Dolayısıyla şeye ile güçlendiriyor Yani bu evinin iyicene dışarıda kalması için Veli Amerika ne kadar işi şeyleri yani ekonomik savaşları savaşları yeni pozlar geçiriyorlar Yeni hamileler yapmak için pozlar geçiriyorlar böyle hamleleri hep var şeyde bile bile birbirlerinden bir şeyler çalıyorlar hani şey olunca Çünkü Mesela biz basınız ister istemez böyle fotoğraf çek normal fotoğraf çekmiyor Biz her şeyin fotoğrafını çekiyor zaten güzel

çekebilmek için öyle uğraşıyoruz Işık Işık bazen böyle hemen adam gelir yanına ne iş diye Hani Çünkü baskılı devrenin bile fotoğraflar çekip öğrendik O yüzden hani öyle fazla İlgilendiğin mi bir şeyler olmuş kullanırlar kullanırlar şimdi buradaki adamların daha önceki Hani ortaya çıkan eylemlerinde Huawei Dilek suçlama mışlar Hani haberi yokmuş işte adamlar Kendi başlarına Hareket etmişler diye ama işte bu delilerden sonra yok bunun hakikaten Huawei tarafından desteklendiği şey değişiyor alacağı ceza değişiyor olayın ekonomik Savaş boyutu da olduğu için hiçbir zaman anlatılan bilgiye %100 güvenemeyecek sin yapılan iddiaya %100 güvenmeyeceksin Tamam iki tarafta Sabıkalı zaten ama bir yandan da buradaki söylenmeyen başka hamleler başka amaçlar var Hiçbir zaman sen emin olamayacak da bir vatandaş olarak ben yıllar önce asustada gördüm Hani o denemek için zaten bir adam tutup bastıra meyecanı Yok ya ben sana Aslında şimdi ama olacak bunlar inter

istiyorsun belli oldu Nihayet sonunda kendi ailelerinden içinden bir ismi yönetici olarak bu adamı ise değerleri düşmüş bilemiyorum aslında hani İntel dediğim gibi dışarıdan gelen birisi deliğinden içinden Daha önce zaten yönetici görevlerinde olmuş birisi ne bekliyorlardı bilemiyorum llahi şey daha bir başında bir isim olmaması daha çok güvensizlik yaratıyordu busiest fuarında daha eklendi ama öyle bir duyuru yapılmadı isim duyulmadı Şimdi de bilmiyorum yatırımcı ne bekliyordu da ne oldu Ne buldu bilemiyorum bu sonuçta Hani bu isimler çok fazla firmanın yönünü belirleyen geleceğini belirleyen İsimlerde 2 yardım yönetici daha çok firmanın yüzü çıkıp konuşan açıklama yapan falan isim ama Tek bir kişiye İnter gibi bir firmaya alıp götüremez onlar işler tek başına bir karar verilecek kararlar değil bu firmanın yüzü olarak görüyorum ben İntel yolu çizmiş zaten herhalde yani işlemli satarak değil de işte 5G diyor baz istasyonu diyor ya bilgisayar dışında bir şeyler de de evet var

olmayı hedefliyor öyle Canon ilginç bir şey söyle diyor ki önümüzdeki 2 yıl içinde dijital fotoğraf makinesi pazarı 2 %50 küçülecek diyor zaten külegeç ile geldiler %50 daha küçülecek iş Önümüzdeki 2 sene içinde tabii telefonlar artı şey aldatmasın deniyor Hani hem kalın hem Nikon 1 aynasız fotoğraf makinesi pazarlar Geç de olsa da aldılar ya o diyor sizi aldatmasın o pazarı bitmiyor diyor o zaten küçük olan telden çalıyor diyor Onun yerine aynasız alıyor insanlar Çünkü Adapazarı'nın küçülmesine etkilemiyor devam ediyor ya şey diyorlar seni adetler küçülecek Ama hep bir Yani bu pazarı daralacak bir pazar olacak olan ondan getireceğiz diyorlar zaten hani çok az oyuncu var Ve öyle bir pazar kimse girmiyor kimse çıkmıyor bu pazarda yıllar önce Hatta şöyle bir şey var hani Fotoğraf makinesi işi Japonlara sanki böyle küresel sessiz bir anlaşma ile Japonlara bırakılmış durumda Çünkü ben anlatmış olabilirim geçtiğimiz yıllarda biliyorsun belki hani ne bileyim ben Sen daha çok

biliyorsun 20 yılda 30 yılda fotoğraf makinesi dünyasında olmuş en büyük olay Samsung bu alana girdi çıktı Bir model çıkarttı çıktı Biz bunu Samsung ile konuştuk dam dedi ki ben dedi o pazara sadece şey için benim demin söylediğim şeyi söyledi bu dedi fotoğraf makinesi fazla dedi Japonlara bırakılmış bir pazar hiç bir firma girmiyor çekmiyor üç dört tane Japon firması götürüyor hiç kimse düşünmüyor bile buraya girmeyi Ben dedim sadece İstersen buraya girerim mesajı vermek için dedi o makineyi çıkarttım tamamen alanlarını hazırolda adamlar bir model çıkartıp geri gittiler ama dedi sadece bir şey göstermek istiyoruz istesek girmiyoruz sende kazanacaksın Sonuçta profesyonellere gittikçe profesyonellere özel hale gelen o yüzden de gittikçe küçülen bir pazar 10000000 adet satıyormuş pazar