ve şahıslara ince yeni söylüyor normal kızmadım herhalde kompakt Basarız zaten fotoğraf makinesi artık Hani kompakt makine almanın bir anlamı yok Telefon yok ki daha iyi çekiyor Yani daha telefonun çekemediğini çekeceğim diyorsan fotoğraf makinesi almanın anlamı orada var ne yok telefon paylaşıyor fotoğraf makinesi paylaşamıyorum düzelmeyecek paylaşmak için hala fotoğraf makinesinden Telefona bak alman gerekiyor ama mesela şu tartışılabilir ya da düşünülebilir üzerinde ya bu Nikon Canon Niye şimdi Şuradaki Fotoğraf makinesi de mesela işte ekran dinle Hani içindeki sensör Sony Ama bunlar Anladığım kadarıyla fotoğrafı Onlar daha çok Optik tarafında kaldım Çünkü hani 100 yıllık geleneği de bu böyle dijital kısmını yani Efendisi olamaz Beni kırmadılar demek istemiyorum bugün başarıları ortada ikisinin de Ama hani bu işin Efendisi olmadılar Sonic at the şeyi orada ekmeği biraz da görmüş olduk Yani orada şeyi bilemiyorsun ama ya orada bütün

teknoloji her şey var mıydı markasını teknolojisi falan değil de sana para verildi gibi ilginç hani zaten mesela Nikon daha zor durumda bir başka hayatını devam ettirir ama ne konuda da bir şey de yok nikonda Fotoğraf makinesi sadece hani ben bilmiyorum başka bir ürünü şey var mı Nikon daha odaklanmış bir firma öyle firmalarında hepsini geleceği karanlık Çünkü işte Senin ekmeğine başkaları ortak arıyor şartlar değişiyor sen işte 200 yıllık firmayı falan diye atıyorsun tutuyorsun ama hani bir yerden sonra seni kimse dinlemeye başlıyor falan filan öyle biz geçtiğimiz hafta beraber yapmıştık ortalarda dolaşan böyle çok büyük adette insanları kayıtlarının oldu dosyaların dosya vardı ve O dosyanın numarası Bir de yani Kore Collection var mı oradan şey diye korkuyordu Uzmanlar Bunun da bir tane 850 GB 856 GB öyle bir büyüklükte 2.2 milyar kayıt içeren dev Eskiden dolar Bunlar yeraltı marketlerinde alır satılık pazarlarında alınır satılır the Şimdi diyorlar ki bu Torrent de bedava Hayrat

açmışlar atmışlar Tamam şey değil hani içindekilerin tahmin edersin ki birçoğu eski bilgi falan ama böyle Deniz bir bilgi bankası dolaşıyor diyorlar internette Evet artık bilemiyorum Nasıl bir zararını görürüz ya da bunlar zaten sızmış şeyler Sen eskiden bir anlamı yok belki Yapabileceğin tek şey şu her yere hep aynı şeyleri söylüyoruz ama bir daha söyleyelim her yerde Aynı şifreyi kullanmayacaksın Evet çok zor bir şey başa bela bir şey 50 tane şifremi uydurup kafamda tutacağım kafanda tutmayı yanında yazılımı var onun da ayrı riski var ama her yere Aynı şifreyi kullanmaktan daha iyidir onu kullanacaksın telefona onay sms ile ya da yazılımla onay sistemi varsa her yazılımda yok Her sistemde yok Varsa kullanacaksın böyle oldu mu biraz rahatsızım Biraz rahatsın ama biraz rahatsız işte yani bana dts-x ses sistemi şimdi zaten Windows 10 için Windows Sonic diye bir sanal kredi sistemi var biliyorsun ben normal kulaklığımla senin sahip olduğun kulaklıkla çalışıyor sana

Tabii ki parasını verirsen lisans ücretini verirsen yine windows'ta ve Xbox One da dolby atmos var ama onun için bir yazılımını indiriyorsun dolby Access diye ve bir 15 Dolar falan galiba bir insansın alman gerekiyor ama bu var Şimdi bir de diyete ex sistemi rakip Bir sistem bu da Windows Ada ekspertiz o da gelecekmiş bulamadım açıkçası bedava mı yine Bir lisans ücreti ile mi bulamadım ama bunun etkileneceği kesilmiş gözüküyor lokal sanal sistemler ama bir yandan da günümüzde Evin her tarafına kablo çekip sonra hoparlörler yerleştirmek falan biraz Bak ben de var o sistem Ben kullan kurmadım çünkü hani kabloları geçireceksin arka hoparlörler Bela oluyor ön taraf Tamam sağ sol televizyonun iki yanı onun kablolaması dert edecek değiliz ama arkalara kablo çekmek Bir de şey vardır mesela hani önemsemez de benim gibi takıntılı insanlığın onu kabul etmesi mümkün değil kablo Uzunlukları aynı olacak Yani uzun uzakta olanın 5 metre kablo çektiysen Yakında olan iki buçuk

metre ile Halil oluyor da olsa 5 metre kablo olacak falan filan gittikçe teferruatlı hale geliyor karmaşa büyüyor Vallahi ben de z-5500 var o şekilde kurulu ama bu sefer de gece dinleyemiyorum ki odalar odalar odalar odalar benim Alt katın boş Ben ev sinema sistemi var bende j1 Aylin hoparlörler öyle yani kursam kullanımda dediğim gibi o kabloların geçirilmesi kabloyu ortadan bıraksan olmuyor kanal Çekmen lazım falan filan bunlar bir yerden de çok büyük deyişler değiller ama gözümde büyüyor Çünkü söyle sesten öyle çok hani hayatı değiştirme ilk baştan demosunu yap ama uygulamada güzel olsun hele filmlerde falan çok etki ediyor ama hani bana işte solsa hoparlör olsun sabır olsun razıyım cezbeder ben sadece teklif Rize takım elektrik vereceksin ama SS Bluetooth ararsın kablosuz alsın 5300 muydu neydi vardı arka