bak Adını bile hatırlamıyoruz Çünkü 555 1500 efsane Ama onun adını bile hatırlamıyoruz 5100 müydü 5300 hatırlamıyoruz Çünkü biliyorsun bluetoothtan kendisinin zaten sorunları var çünkü çok yavaş falan filan olmuyor a şey yapabilirsin hani çok zengin Sen diğer odaya ayır sinema yap Geçen hafta da konuştuk ya sinema koltuğu satılıyor alkoy aydınlatmasını öyle gizli yapsalar kaç kişinin Bu imkanı var Şimdi bir yarışma oynaması vereceğim Pardon giriş ekranının tasarımının oylaması yapılıyor ellikten bakabilirler oynayabilirler Oradan tek tek bunu Murat iyi yapmıyorlar böyle şeylere bak bu yapılan böyle oylama ların hepsini biliyorsun belli gruplar var gidip kötüyüm seçiyorlar balıklı ediyorlar şey oldu İstanbul'un doğrudan demokrasi gibi geliyor kulağa işte otobüslerin rengini seçiyoruz ne oluyor giriyor birileri Onların da kim oldukları belli de şimdi isimlerini sarf edip gereksiz şey yapmayalım filmler mi giriyorlar moru seçiyorlar Beğendiklerimden falan değil mizah anlayışı

diyelim Ne oldu vapurda saçma sapan bir şey şu da var bütün oylama dikkate alınmıyor zaten neyin seçeceği önceden belli de diyebilirsin onu da bilemeyiz ya da işte bir online yapınca Manipüle ediliyor Hem bir yandan güzel bir şey insanlara sorduk diyorsun ama sana soracağına uzmana sor en güzeli neyse o bilir yani çünkü Onunda giriş ekranı tasarımı Demek ki orada bir nefes ver falan filan hep o soruya mı sana soruyorum ya o yüzden de prim yapıyor Apple hiçbir şey sormuyor O yüzden insanlar tercih ediyor Çünkü şey istemiyor bir yerden sonra Murat insanlar şimdi bizim iyi İntel bölümünde ben ne anlattım İntel bu streaming firması ile anlaşmış Adam diyor ki obiyes süper yazılım ama diyor 500 tane ayar Ben diyorum mühendisim iki günde üç günde çözebiliyorum bir yerden sonra bu şeye dönüşüyorsun bu duruma dönüşüyorsun artık o kadar fazla seçenek ilk başta eğlenceli ve heyecan verecek ama bir yerden sonra Yeter be de en iyisini ayarlasın Kullanıma Geliyorsun

ama neler var Onu da işte ya da şimdi sen ben bakarız rengi konusunda bir fikir söyleriz Ama mesela ne var Renk körü insanlar var renk körlüğünün d34 türü var şimdi eskiden oyun bazı oyunlarda işte Renk körü modu falan vardı şimdi daha gelişmiş oyunlarda şeyi de Soruyor işte Hani dedim ya 34 türü var Onu da ses acıyor falan bunları biz bilemeyiz kullanış olarak ya da yaşayamıyorsan bilemezsin et senin dediğin çalışmadı şehirde yapılmıştır süpermarketlerin Amerika'da şey de çok çeşit sunmasını insana da yine böyle basit bir şey yok almak için yola çıkıyorsun ama o kadar çok çeşit var ki seçemiyorsun diye göreceğini biliyorsun ben sana şöyle teknolojik bir örnek vereyim Apple iPod diye bir şey çıkarttı sattı Hatta galiba bu günlerde falan bitti tamamıyla tarih oldu Kredi Apple dan önce satıyordu Apple iPhone yapmaya başlayacak diye gaza geldi her hafta bir model her hafta bir model Ne oldu Yok oldu gitti Çünkü İnsanoğlu istemiyor insanlar şey istemiyor her fiyat

düzeyinde bir ürün olsun Hayır kardeşim sen Kocam Bir tane parasını denkleştirmeye çalışacak Van'a olacak o onu rahatlatıyor sen öbür türlü MP3 player almak istiyorum bizde 70 model var ya sen adamı kazanmadım ki kaybettin kaybettin Adam hemen çıkıyor Çünkü hani bitread yok falan gibi kavramlar sana Bana bir şey ifade ediyor ama orada torununa Bu cihazı almaya çıkmış adama bir şey ifade etmiyor bunları duydukça korkuyor uzaklaşıyor en sonunda kaçıyor O şey istiyor amca Bak bu hepsini çalar En güzeli budur diyorsun alıyor Bakalım hala var mı var olması güzel ne oluyor bilmiyorum öyle bir koptuk ki o şeyden çünkü hani biliyorsun Pardus bir öldüğü bildirildi bir şey de devam edecek yani kullanıcı komünite topluluk devam ettirecek dendi ama devlette kendisinde yaptıracak kendi falan Pardus bir şekilde bir garip bilinmezlikler içine karıştı gitti ir haberdar benzer bu kadar robot robot ağzımdan O yüzden robot gelmesi ne yapalım 11 12 13 Nisan 2019 tarihleri

robot Olimpiyatları gerçekleşiyor Hep onun bilgilerini edinebilirler kayıt için falan zamanlar ilgi göstersinler bu amatör bir şey deme yani tabii Tamam şey değil Öyle yani kızım firmalar var ya robot yapıyoruz falan diyen yok yok öğrencileri için 2019 başladı önceki ondan başlayalım gamingistanbul Şu an ben İngilizce verdim katılım için oradan bilet alabilirler kaç fuar var ya oyun Bilmiyorum ki vallahi hiç yok Onu da ben başıma gidiyorum merakta izliyorum dünyada da öyleydi Çünkü orada çocuk bakıyorsun işte orada şimdi şey deme bana hani ya çocuğun evinde bilgisayar yoktur ayrı kardeşime kalıntılar karakteri var bilmem nesi var belli ki bunun oyuncusu Ne anlıyorsun bu arada da eleştirmiyorum ilginç geliyordu bana şey daha anlamlı geliyor bana mesaj atıyorum şimdi beni 10 tane