gerçekleştirebilir derse şu an bugün video izleyeceğim maçı nerede kullanacağım bir makine Deryada bir oyun bilgisayarında bugün Snapdragon 835 var yarın 08.45 olur onları belki kullanmaya bilirsin ama pek çok kişi kullanıyor pek çok kişi Ultrabook kullanıyor pek çok kişi Hasan bilgisayarına götürdüğün zaman email yerine bakmak haberleri takip edebilmek birtakım tablet klavyesi olduğu için birtakım süreçleri daha kolay yöntemi Tamam bir çözüm çıkartabilir mi Bu arada Snapdragon 835 hepsinde ortak bir temas var 10 Saatin üzerinde biliyor musun da bilmeyerek always on diye bir özellikleri var bu ne anlama geliyor Siz ekranı kapatıyorsunuz ama cihaz sürekli olarak dört buçuk g şebekesi üstünden internete bağlı ve e-postaları güncelleme yeni güncellemeler almaya devam edebiliyor ve bu süreçte size bütün gün üstünde yetecek bir kömür gibi Yani aslında Doğru açıdan bakıldığı zaman zaten Bence de en büyük avantajları uzun kilo musun da biliyorum alır bekleme

süresi hastaları olabilen bilgisayarlardan bahsediyoruz içinde telefonlarda kullanılan modemlerin birebir aynısı var yani dört X4 740 745 G5 GS 5 kere Bağları yani çözüm Hatta bu duyuruyu dikkate aldığımızda AMD çıktı dedi ki AMD işlemci dizüstü bilgisayarlarda da üreticiler opsiyonel olarak sürekli açık açık olması bağlantı özelliğini kullanabilecekler Şimdi burada da geçtiğimiz telefonumda kendi işlemcinin üretiyor biliyorsunuz özellikle şimdi 11.11 var A11 Aslı biz onunla beraber başladık bu inanılmaz yüksek performanslı kırması olayına 11 dedi Bunu devam ettirdiler bu işler güçler arkadaşlar 4K videoları mükemmel bir şekilde hızlı bir şekilde neredeyse gerçek zamanlı iş diyebilen Video kokladığımızda videoyu izlediğinizde bu işlemde üstünden bunu isterseniz full HD yapın isterseniz 4K olarak kaydınız hızlı bir şekilde yapabiliriz daha sonra internet salata bildiğiniz bu yeteneklerle donatılmış işlemciler Ben yurt dışına gittiğimde cep telefonu ile çektiğim videoyu cep

telefonu üstünden işleyebilirim ve cep telefonu üstüne gidemiyorum bu süreçte tüyden çok fazla gitmiyorum en önemli konulardan bir tanesi bu ve tek çekirdek performansı gerçekten çok yüksekler çok uzun bir zamandır a 9'dan beri herhalde şey konuşuyoruz biz bu işlemcilerde Kendileri mi üretirler mi uygun fiyatlı bir MacBook görebilir miyiz diye şu anda Aslında Erdi'nin de burada aldı bitiyor var otur ile beraber görüyoruz ki gerçekten firma inanılmaz yakın bugün istese aslında kendi işlemcisini seçememek bu piyasaya sürebilir Apple'ın akıllı telefonlar iPhone'larda işlemi kullanımla bakıldığı zaman ilk etapta birkaç jenerasyon Samsun'da işbirliği bütün evleri kullanarak iPhone 5S dönemini dönüşümü başlattığında yaşarlar Çünkü bu telefonu ilk geçen firma yapıyormuş iPhone 5S ile beraber daha sonra çok hızlı yolu aldılar o esnada tabletler için sonu it ile biten daha yüksek performanslı işlemciler çıkarlar ve bugün işte Yapay zeka tabletini sayfa 10 11 gibi çözümleri var ve

performans olarak bakıldığı zaman bugün internet Ahmet'in herhangi bir işlemcisi ile Apple'ın tablet ya da telefonda kullandığı bir işlemcidir git ben 3 gibi cross-platform yani telefonla tabletle bilgisayara çalışabilen bir test uygulamasında kapattığın zaman Birbirine çok yakın sonuçları çıktığını görüyoruz şimdi bu iddia okulun bilgisayarlarda da kendi işleminde geçeceği yönündeki iddialar dört beş yıldır var Aslında bakarsan son dönemde bugün belki Saygın bir ekonomi kanalı yazıyor Çok tartışılır oldu Onu isimlerden geçmişteki tartışmalar deyip elma ile karşılaştım gelmişti bugün Intel tabanlı işlemci depremlerde bilgilendir alabiliyorsun şubesi bir takım başka ihtiyaçlardan bahsediyordu ama şimdi değil Başka ürünleri var biz prison 2 lansman öncesi basın toplantısına Münih'teki etkinliğe Gittiğimizde hemen Akşam yemeğinde ne zaman yanımda Oturuyoruz bugün silikon dünyasının işlem Dünyası en Saygın mühendislerinden biri kendisi şirket ve 90'ların ortası açık satın

alıyor daha sonra Tahmidiye satılıyor ve bugün AMD ekran kartlarında Google'ın kendi işlemcilerini Google yapıyorsun özel kendini geliştiriyor ekran kartlarında kullanılan mucitlerin den 1 tanesini kendisi yemek esnasında Hazır bulmuşken Ahmet ile ilgili zaten sorulara cevap alabiliyoruz başka insanlar da bulabiliriz ama böyle konuşma tuhaf gedikoğulları bir sorayım dedim kendisine hep sorun da yapalım böyle bir iddiası var Apple ilgili 2020'de kendi işlemcinin gideceklerdi niye düşünüyorsun dedim Dedi ki beni bulun işlemci takımının başında kardım çok yakından tanıyorum Safran suyu gelişim zaten belli dönemlerde oldu ki oradaki bu tür işleri Adana'ya gelirler genelde b2b saatler ve bugün Apple'ın kendi işlemcisini kullanması için önündeki tek engel istenmesine karar vermiş çünkü dedi geliştiren Mühendisler